web sitesi alırken/açarken/yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar

 

internet dünyası hızla gelişirken, bu sektör hızla büyümekte, kişilerin yanında neredeyse tüm kurum ve kuruluşları, internet dünyasında var olmak için kıyasıya bir çaba ve gayret içinde birbirleri ile yarışmaktadır.

bir web sitelerinin, sayfa gösterimi ve tekil hiti,  başarısı ile aynı orantıda paraleldir. yani ne kadar kişiye hitap ediyorsanız ve geri dönüşümünüz ne kadar iyiyse o oranda başarıyı yakalamışsınız demektir.

kullanıcısı olmayan, ziyaret edilmeyen bir sitenin, kalitesi ne olursa olsun bir hiçtir.  fakat sitenin kalitesi ve zengin içeriği, ziyaret edilmesi, paylaşılması ve kullanılmasına en önemli etkenlerdendir.

internet, çok hızlı bir mecradır, ne kadar iyi olduğunuzu en hızlı internette yayabilirsiniz.  üstelik bunun için çok fazla çabaya gerek yoktur.

örneğin, e ticaret siteleri günümüzde artık çok yoğun kullanıllıyor ve ticarette önemli bir pazar payına ulaştı bile. bugün bile yılda milyalarca dolarlık bir ticaret hacminden bahsediliyor ki, bu rakam hızla artmakta.  büyük firmalar bu pazardan payının almak için intenet dünyasına sürekli yatırım yapıyor.

bunun dışında, internetten reklam ve sayfa gösteriminden para kazanan binlerce kişi mevcut. diyelim ki,bir internet sitesi açmak istediniz az buçukda  bilginiz var veya yok.

öncelikle web sitenizi hangi amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz.

 

 

eticaret-haber-blog-tasarimlar-antalya

 

  1. kişisel tanıtım sitesi
  2. e ticaret sitesi
  3. kurumsal web site
  4. biyografi sitesi
  5. kişisel blog
  6. chat/forum tarzı site
  7. haber sitesi
  8. oyun sitesi
  9. video/dizi ve film sitesi

 

 

daha sonra bu web sitenizi oluşturmak için bir bütçe ayırmalısınız. kayda değer bir kodlama bilginiz yoksa o halde bir uzmandan kesinlikle yardım almalısınız. her bütçeye göre tasarım yaptırmanız mümkün.

yapacağınız işle alakalı bir domain yani alan adı belirlemek yapacağınız ilk işlerden biri.  bu işte ticari ve mali bir beklentiniz var ise, google nin adwors veya facebook  reklam konularını çok iyi bilmeniz yada öğrenmeniz yada bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir